Proč ve svém bytě cítím, co vaří soused?

Při nedokonalém odvětrání stoupacích šachet dochází k prolínání vzduchu, a tedy i pachů, mezi jednotlivými byty v panelácích nebo bytových domech.

S největší pravděpodobností jsou k odvětrání Vašeho domu použity původní systémy se starými, hlučnými elektromotory, které již nejsou funkční. Nebo jsou instalovány neefektivní větrem poháněné turbíny.

Ani jedna varianta nezajišťuje okamžitý a efektivní odvod pachů při zapnutí digestoře v kuchyni Vašeho souseda. Pach je sice odveden do stoupací šachty, ale zde se pohybuje zcela v souladu s fyzikálními zákony podle aktuálního tlaku. Tedy v zásadě podle počasí.

Jak tedy efektivně odvětrat stoupačku?

Řešením pro efektivní odvětrání bytového nebo panelového domu je DCV systém. Ten pracuje na základě neustálého udržování podtlaku ve stoupacím potrubí. V případě, že Váš soused zapne odvětrávání, ihned po otevření ventilu do stoupačky systém spustí EC motor na střeše a pach okamžitě odsaje ven z domu.

Mimo eliminaci obtížného zápachu tento systém odvětrávání panelových domů snižuje riziko vzniku plísní a zabraňuje odvodu tepla z domu v zimních měsících.

Čtěte více o systému DCV – inteligentním odvětrávaní, které zajistí skutečně efektivní odvětrání Vašeho domu.

Kontaktujte nás pro nezávazný cenový návrh systému DCV.