DCV systém – odvětrání pro bytové domy

Odvětrání panelových a bytových domů hraje významnou roli v životě jejich obyvatel. Skutečně funkční vzduchotechnika snižuje množství obtížných pachů, zlepšuje kvalitu vzduchu a snižuje riziko vzniku plísní.

Bohužel velká část bytových domů je v současnosti odvětrána nedostatečně. V řadě domů došlo k odpojení starých a hlučných elektromotorů a výměně za turbíny poháněné vzduchem, které ale nejsou schopny svým výkonem překonat tlakové ztráty stoupacího potrubí paneláku. V zimě tento systém vytváří prakticky nekontrolovatelné a neustále větrání tepla z domu.

Chytrý systém odvětrání šetří energii dvakrát

 

Inteligentní systém odvětrání bytových domů je založen na skutečné aktuální potřebě konkrétního domu. DCV systém (demand controlled ventilation – větrání řízené skutečnou potřebou) řídí chod elektricky komutovaného motoru na základě vyhodnocení tlaku ve stoupacím potrubí.

Moderní a tichý EC motor umožňuje plynulou regulaci otáček. Reaguje na okamžitou hodnotu průtoku podle toho, kolik je aktuálně otevřeno ventilů v kuchyních, koupelnách a toaletách. Jestliže tedy dojde ke změně tlaku (v některém bytě je spuštěno větrání), systém automaticky zvýší výkon a odvede nepotřebné produkty ven z domu.

Systém DCV zaručuje, že větrání je spouštěno pouze v případě potřeby. Je šetřeno jak elektrickou energií nutnou pro chod motoru, tak náklady za vytápění, jelikož nedochází k neřízenému úniku tepla.

V případě, že máte zájem o bezplatný návrh ceny DCV systému právě pro Váš dům, zašlete nám nezávaznou poptávku.