Stoupací potrubí vzduchotechnik bytových domů jsou rezervoárem prachu, nečistot, plísní, bakterií a samozřejmě virů. Při neefektivním odvětrání navíc může docházet mezi byty nejen k přenosu pachů, ale i těchto patogenů. Bojujte za čistý vzduch u vás doma aktivně!

Čištění a dezinfekce stoupacích potrubí

Norma ČSN 15780 doporučuje čištění a dezinfekci stoupacích potrubí vzduchotechnik bytových domů jedenkrát za dva roky. Přesto není v řadě domů toto čištění prováděno nikdy od doby výstavby. Zanesené potrubí zvyšuje riziko požáru v domě, ale také vytváří ideální živné prostředí pro řadu nebezpečných patogenů včetně denně skloňovaného SARS-COV2.

Co vše doma dýcháte?

  • splachování toalety vytváří oblak infekčních agens
  • karbonizované mastnoty z vaření z kuchyně jsou karcinogenní
  • vlhkost je skvělá pro množení mikroorganismů a nebezpečných plísní

Vyčistěte stoupačky ve Vašem doma snadno a rychle – bez nutnosti vstupu do jednotlivých bytů, bez nepříjemného zápachu chloru.

Mechanické čištění probíhá hydraulickým rotačním kartáčem současně s odsáváním speciálním vysavačem ze střechy domu. Následuje dezinfekce stoupacího potrubí VZT včetně směšovacích komor. Používáme ekologické antivirové dezinfekční prostředky na bázi aktivního kyslíku a stříbra, které jsou schopné spolehlivě ničit bakteriální endospory, kvasinky a viry, včetně koronaviru.

Efektivní odvětrání – čistý vzduch pro všechny

Nedostatečné či neefektivní odvětrání je bolestí řady bytových a panelových domů. Jestliže při změnách tlaku volně proudí mezi byty pach spálené večeře, mohou takto přecházet i jiné, mikroskopické částice. 

Námi instalovaný DCV systém odvětrání pracuje na principu aktuální potřeby – na základě vyhodnocení tlaku ve stoupacím potrubí odvětrává pouze, pokud je to třeba. Pokud je v některém bytě spuštěno odvětrávání, dojde k okamžitému zvýšení výkonu EC motoru a odvodu odvětrávaného vzduchu ven z domu. Nemalou výhodou tohoto systému je, že výrazně šetří energii.

Vyčištěním a dezinfekcí stoupacího potrubí a instalací efektivního systému odvětrání zajistíte čistý vzduch pro celý dům.

Pokud máte zájem o nezávazný cenový návrh, kontaktujte nás nebo vyplňte jednoduchý poptávkový formulář a my se Vám ozveme!